Nye hjemmesider designet i WordPress med Elementor.
Jeg har designet mange hjemmesider i WordPress til kunstnere, scenografer, instruktører og andre teaterfolk. Designere og arkitekter.
Se et udvalg af disse hjemmesider her
Alle designet i WordPress og Elementor af webdesigner Lars Bregendahl Bro, Vesterbro, København
Profil – Webdesigner Lars Bregendahl Bro – Vesterbro København
Webdesigner med mange års erfaring
Jeg har 25 års erfaring som webdesigner – startede eget firma i 2006 og inden da arbejde jeg nogle år i reklamebranchen.
FORRETNINGSOMRÅDE / FOKUS
Jeg arbejder primært med mindre virksomheder og enkeltmandsfirmaer.
Producerer hjemmesider i WordPress og de er altid designet unikt til den enkelte kundens ønsker og behov.
I forlængelse af at jeg designer hjemmesider, udfører jeg også en hel del supportopgaver for nuværende og tidligere kunder.
Udfører desuden søgemaskineoptimeringer (SEO) af både nye og eksisterende websites.
FAGLIG BAGGRUND
Jeg er uddannet designer fra Institut for Design på Kunstakademiets Arkitektskole. Har tidligere arbejdet som webdesigner i reklamebranchen (EmotionLab/Campaign Company), og har desuden arbejdet med kunstformidling i forskellige sammenhænge.
Underviser og Freelance webdesigner
I dag underviser jeg 4 dage om ugen, som underviser i webdesign og grafisk design på FGU NORD (Tidligere Medieskolen Lyngby).
Mine freelanceopgaver bliver primært løst uden for almindelig arbejdstid – og med den primære korrespondance med mine kunder via email, onlinemøder mm.
WordPress undervisning
Jeg underviser i WordPress – både som freelancer og desuden FOF.
Læs mere på www.WpUnderviser.dk
Uddannelse
Uddannet cand.arch. fra Institut for Design på Kunstakademiets Arkitektskole, med afgang i 1997.
Efteruddannet bl.a. på Multimedieinstituttet og IT-universitet.
Kontakt Lars Bregendahl Bro
+ Lars Bregendahl Bro
Email: – Mobil: 28 78 01 99
Messenger: Lars Bregendahl Bro – Web: interactivedesign.dk
+ Westend.dk v/Lars Bregendahl Bro – CVR/SE: 2933240
–