Ny hjemmeside til portrætmaler Lis Kjærgaard. Designet af webdesigner Lars Bregendahl Bro, Vesterbro, København.
Hjemmeside i WordPress designet til portrætmaler Lis Kjærgaard
Lis kjærgaard er en dansk portræt maler som havde brug for en ny enkel og tidssvarende hjemmeside bl.a ift. mobilvenlighed/responsive design.
Denne hjemmeside er naturligvis bygget i WordPress, som er verdens mest benyttede system til opbygning af hjemmesider.
Hjemmesiden er designet sådan at den kan ses lige godt på håndholdte enheder som smartphones og tablets …. og selvfølgelig også på computere.
Designet er “responsivt” … dette betyder at layoutet forholder sig til, og tilpasser sig, den skærmstørrelse som hjemmesiden vises på.
Dette er meget vigtigt da flere og flere bruger deres håndholdte enheder til at gå på nettet med og hjemmesiden klare naturligvis Googles “mobil-venligheds-test” – hvilket i dag er et must!
Keywords:
Denne hjemmeside er designet i WordPress med Elementor.
+
+
Portrætmaler Lis Kjærgaard, Gentofte
Design af hjemmeside i WordPress med Elementor
WordPress CMS-system
Responsivt design (mobilvenligt)
Elementor Page Builder
Lis Kjærgaard har skrevet lidt om vores samarbejde, som du kan læse her
Keywords: foto, fotograf, fotografi, SX70, gallery, galleri,Polaroid WordPress, ny hjemmeside, Elementor, website, webdesigner, designer, unikt design +
Her på interactivedesign.dk ser du et udvalg afhjemmesider jeg har designet i WordPress.
Du kan se et bredt udvalg af de hjemmesider jeg har designet på mit hovedportfolio: interactivedesign.dk
Interactivedesign.dk – Email: – Mobil: +45 28 78 01 99 – Messenger: Lars Bregendahl Bro
Lars Bregendahl Bro – Westend.dk CVR/SE: 2933240 – København V – Cookiepolitik & administrer cookies her
Interactivedesign /menu
+ Webdesigner Lars Bregendahl Bro
Email:
Mobil: 28 78 01 99
+ Firma: Westend.dk v/Lars Bregendahl Bro – CVR/SE: 2933240